Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

31 marca 1998 | Ekonomia | TŚ

Informacje

Portfele inwestycyjne funduszy zarządzanych przez Towarzystwo Funduszy Powierniczych Korona były w końcu 1997 r. bardzo skoncentrowane. Po zmianach składów portfeli funduszy Korona IiKorona III w II półroczu ub. r. wyraźnie widać, że zarządzający w odróżnieniu od funduszy niektórych innych towarzystw (np. Przymierza) dość rygorystycznie stosują zasadę "kupuj i trzymaj". Zarządzający Koronami unikają akcji banków i wybierają spółki przemysłowe oraz spożywcze.

Ujawnione dziennikarzom w poniedziałek portfele funduszy Korony z końca 1997 r. są bardzo skoncentrowane: Korona I zbudowała swój portfel na podstawie akcji 20 spółek, a Korona III na podstawie akcji 18 firm. W portfelu Korony IV inwestujące w papiery związane zrynkiem NFI były PŚU, akcje dwóch spółek oraz dziewięciu funduszy.

Zarządzający funduszami Korony przyznają się, że część inwestycji jest nietrafiona, ana dodatek trudno jest się z nich wycofać, bo rynek akcji tych spółek ma niską płynność. Przyznają też, że dziś żałują, iż nie zdecydowali się na niektóre inwestycje.

Korona I

Skład portfela tego funduszu w końcu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1349

Spis treści
Zamów abonament