Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strategia "syndromu wroga"

02 maja 1998 | Publicystyka, Opinie | WK

POLEMIKA

Strategia "syndromu wroga"

WITOLD KIEżUN

Z uczuciem niesmaku przeczytałem artykuły profesorów Regulskiego i Kieresa ("Rzeczpospolita" nr 83) będące odbiegającym od elementarnych zasad kulturalnej polemiki personalnym atakiem w związku zmoją informacją o projekcie europejskiej karty samorządu regionalnego ("Rzeczpospolita" nr 74) .

To uczucie jest tym bardziej dotkliwe, że w Kanadzie tego rodzaju "połajanki" w środowisku naukowym są wręcz niemożliwe, bo natychmiast spotkałyby się z ostrą reakcją władz uniwersyteckich. Według prof. Kieresa należę do "części naszych polityków, którzy deklarują poparcie dla reformy samorządowej pod warunkiem, że żadnej reformy nie będzie". Prof. Regulski przypisuje mi intencję: "Broń Boże nie reformujemy państwa" i stwierdzając, że "Pan profesor (to ja) obawia się po prostu demokracji", donosi, że chcę "utrudnić naprawę Polski, aby ciągle ją utrzymać w strukturach państwa PRL". Jest to już wręcz oskarżenie o czyny podpadające pod kodeks karny. Wyjaśniam, że nie jestem "częścią takich czy innych polityków", natomiast jestem prakseologiem analizującym problemy zarządzania z punktu widzenia sprawności, stąd częste konflikty z tymi politykami, dla których decydujący jest interes polityczny (partyjny? )....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1376

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament