Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czyja krzywda

09 maja 1998 | Publicystyka, Opinie | WK

ODPOWIEDZIALNOŚa MEDIOW

Jakie prawa mają dzieci

Czyja krzywda

WOJCIECH KNAP

Reportaż Krystiana Przysieckiego "Krzywda" był emitowany 10 marca 1998 r. Spodziewałem się, że następnego dnia przynajmniej nastąpi trzęsienie ziemi. Niestety, dzień był podobny do innych. Wypowiedział się co prawda Janusz Wojciechowski ("Rz" z 14 marca 1998 r. ) i podjął z nim polemikę prof. Tadeusz Zieliński ("Prawo i Życie" z 31 marca 1998 r. ), ale nic z tego nie wynikło.

Redaktor Przysiecki dostał list od mężczyzny skazanego na siedem i pół roku więzienia za czyny lubieżne na nieletnich córkach. Twierdzi on, że jest niewinny. Dziennikarz jedzie do więzienia w Z. i rozmawia z więźniem. Dociera do placówki wychowawczej, w której przebywają skrzywdzone dziewczynki. Gdy psycholog rozmawia z nimi, na ekranie majaczą niewyraźnie odbite w szybie postacie dzieci. Z ust pedagogów dowiadujemy się o wykryciu przestępstwa, dramacie, jaki dotknął ich wychowanki. Głos zabiera szefowa internatu, nauczycielki, pielęgniarka, prokurator, następnie psycholog sądowy, będąca za nagłośnieniem sprawy w ten sposób, aby społeczeństwo wiedziało, że takie rzeczy się zdarzają. Sekrety wyjawione przez dziewczynki zdradza widzom opiekunka placówki wychowawczej. Na ekranie pojawia się matka dzieci, która...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1382

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament