Pete Sampras przegrał z Paragwajczykiem Ramonem Delgado

MIROS

ŁAW ŻUKOWSKI

Z PARYżA

Pete Sampras, najlepszy tenisista ostatnich lat, znów nie wygra Roland Garros, apróbował już dziewięć razy. W drugiej rundzie pokonał go Paragwajczyk Ramon Delgado 7:6 (8-6) , 6:3, 6:4. Mecz został przerwany przez deszcz, gdy Sampras w pierwszym secie prowadził 4:1. Do trzeciej rundy awansowali natomiast inni faworyci -- Martina Hingis, Monica Seles, Venus Williams i Marcelo Rios.

O takich meczach tenisowi dziennikarze piszą książki. Dzień w Paryżu od rana był pochmurny, kiedy wyszli na kort Sampras i Delgado. Deszcz wisiał w powietrzu. Sampras szybko przełamał serwis rywala, objął prowadzenie 4:1, a w następnym gemie, przy serwisie Delgado, było 40:30 dla Amerykanina. Wtedy spadł deszcz i padał długo, mecz przerwano. Wszyscy już sądziliśmy, że gra nie zostanie wznowiona, wielu...