Nie starczyło uporu

29 czerwca 1998 | Sport | KR

Sanchez-Vicario --Grzybowska 4:6, 6:4, 6:3 * Hingis, Seles oraz Korda w 1/ 8 finału

KRZYSZTOF RAWA

z londynu

W sobotę Magdalena Grzybowska i Arantxa Sanchez--Vicario zakończyły trzydniowy mecz o awans do trzeciej rundy Wimbledonu. Wygrała Hiszpanka 4:6, 6:4, 6:3. Dla Anglików najważniejsze zwycięstwo odniosła Samantha Smith, która pokonała Hiszpankę Conchitę Martinez (8) 2:6, 6:3, 7:5.

W 1/ 8 finału jest nr 1, Szwajcarka Martina Hingis (6:2, 6:1 z Eleną Lichowcewą z Rosji) , a także nr 6, Monica Seles (6:2, 6:3 z Yayuk Basuki z Indonezji) , oraz Czech Petr Korda (4:6, 7:5, 7:5, 7:5 z Francuzem Jeromem Golmardem) . W niedzielę, zgodnie z rzadko łamaną tradycją, nie grano.

Dokończenie dokończenia meczu Grzybowskiej z Sanchez-Vicario trwało gdzieś siedem minut. Po środzie spędzonej na bezowocnym czekaniu, czwartku, kiedy udało się rozegrać dwa sety, piątku, gdy udało się rozegrać ledwie siedem gemów, przyszła sobota, podczas której udało się wreszcie zakończyć tę przygodę. Ze stanu 4:6, 6:4, 4:3 i 15-0 dla Hiszpanki zrobiło się szybko 6:3 w finałowym secie. Tak szybko, że niektórzy dziennikarze ledwie zdążyli na ostatnią piłkę. Dużo nie stracili. W końcu nie ma nic atrakcyjnego woglądaniu tak podanej porażki Polki. Ostatnie piłki to było obijanie Magdy twardą rakietą, przy aktywnym...