Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

29 czerwca 1998 | Nauka i Technika | KF

Informacje

KRYSTYNA F OROWICZ

Energia z wiatru, słońca, biomasy i innych odnawialnych źródeł może wkrótce rywalizować z węglem i gazem -- twierdzą eksperci z UE. Unia Europejska zamierza do 2010 r. , zgodnie z Deklaracją Madrycką, podwoić udział energii odnawialnej.

Niemal wszystkie państwa OECD przyjęły krajowe programy energetyki odnawialnej, szeroko stosowane są rozmaite rozwiązania regulacyjne wspomagające i zwiększające konkurencyjność odnawialnych źródeł energii. W Polsce w żadnym zistniejących ministerstw wykorzystanie odnawialnych źródeł energii nie jest priorytetem. W Założeniach Polityki Energetycznej Polski do 2010 r. nie przewiduje się większego znaczenia dla energetyki odnawialnej w udziale dostaw energii cieplnej. Na posiedzeniu Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, poświęconej OZE minister gospodarki oświadczył, że marginalne znaczenie OZE wpolityce energetycznej Polski nie uzasadnia zaangażowania się rządu RP w prowadzenie dalszych prac nad tym tematem.

Nie doceniamy

Ponad 20 mln ecu przeznaczyła UE na program Altener, który ma wspierać projekty dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii w krajach Europy Środkowowschodniej.

-- Polska dotychczas nic nie zrobiła, żeby skorzystać z tego programu i oferowanych środków finansowych -- powiedział Jean-Michel Sers z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1425

Spis treści
Zamów abonament