Awans Ruchu

29 czerwca 1998 | Sport | WM

PUCHAR INTERTOTO

Awans Ruchu

Piłkarze Ruchu Chorzów awansowali do II rundy Pucharu Intertoto, eliminując Austrię Memphis Wiedeń. W rewanżowym meczu Ruch zremisował 2:2 (0:0) , przed tygodniem w Wiedniu wygrał 1:0. W II rundzie chorzowianie zagrają ze szwedzką drużyną Oergryte.

Sobotni mecz rozgrywany był przy niewielkim zainteresowaniu kibiców -- występ Ruchu w Pucharze Intertoto nie stanowił odpowiedniej konkurencji dla transmisji z mistrzostw świata. Pierwsza połowa była nudna, druga -- ciekawsza, choćby dlatego, że padły w niej cztery bramki. Dla Ruchu zdobyli je Mariusz Śrutwa (59. minuta -- karny) i Krzysztof Bizacki (74) , dla Austrii -Philippe Wiess (69) i Christian Scheiber (80) . Ruch mógł wygrać, ale Śrutwa nie wykorzystał w 84. minucie drugiego rzutu karnego. Mecze z Oergryte rozegrane zostaną 4/ 5 i 11 lipca. Trzy najlepsze drużyny Pucharu Intertoto awansują do