Środki przymusu bezpośredniego
OBOWIňZUJE OD DZISIAJ
Co wolno ochroniarzowi
Środki przymusu bezpośredniego
W czwartek wchodzi wżycie rozporządzenie Rady Ministrów z 30 czerwca 1998 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobów użycia przez pracowników ochrony środków przymusu bezpośredniego (Dz. U. nr 89, poz. 563) , wydane na podstawie ustawy z 22 sierpnia 1997 r. oochronie osób i mienia (Dz. U. nr 114, poz. 740) .
Środki przymusu bezpośredniego może stosować tylko licencjonowany pracownik ochrony, umundurowany lub oznaczony w sposób umożliwiający jego identyfikację oraz identyfikację podmiotu go zatrudniającego. Przed zastosowaniem środka przymusu ochroniarz powinien wezwać swego antagonistę do zaniechania bezprawnego zachowania oraz ostrzec go, że w przeciwnym razie użyje przymusu bezpośredniego. Oczywiście owych uprzedzeń można zaniechać, gdy zwłoka grozi niebezpieczeństwem dla życia, zdrowia człowieka lub ochranianego mienia.
Zgodnie zart. 36 ust. 1 ustawy pracownik ochrony przy wykonywaniu swych zadań ma...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta