Nauka ludycznie
ROZMOWA
Profesor Magdalena Fikus przewodnicząca Komitetu Biochemii i Biofizyki przy Polskiej Akademii Nauk, organizator II Festiwalu Nauki -- Warszawa 1998.
Nauka ludycznie
: "Nauka jest ważna dla przyszłości Polski. Pokażemy jej możliwości i ograniczenia. Odpowiemy na Państwa pytania" -- piszecie Państwo, reklamując festiwal. Czemu polscy naukowcy organizują imprezę popularną?
MAGDALENA FIKUS: Taki festiwal jest polskiej nauce bardzo potrzebny. Polscy naukowcy na szczęście już o tym wiedzą, o czym świadczy zainteresowanie uczestnictwem w tym festiwalu. Pomysł przywiózł znany polski biofizyk profesor David Shugar z Wielkiej Brytanii, gdzie taki festiwal odbywa się w Edynburgu już od dziesięciu lat ima znakomitą renomę. Science fair, czyli jarmark naukowy w Stanach, ma tradycje co najmniej 30 -- 40 lat. Połączenie zabawy zpokazami naukowymi w Polsce funkcjonuje od dwóch lat jako "Warszawski piknik naukowy". Naukowcy pokazują ciekawostki naukowe, impreza odbywa się na dworze, można się zabawić, jeść kiełbaski izobaczyć, czym jest nauka.
Festiwal będzie chyba podobny?
Niezupełnie, nasz pomysł to wprowadzenie publiczności do laboratoriów. W raz ztwórcami pikniku podkreślamy, że nauka jest pasjonującym zajęciem iże można tę pasję pokazać tym, którzy nauki nie uprawiają,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta