Kompozycja barw i zapachów
Można wspaniale zaprojektować przestrzeń kilku metrów ikilkuset hektarów
Kompozycja barw i zapachów
Parki iskwery, prywatne o grody wokół domów jednorodzinnych, a nawet zupełnie małe skrawki zieleni mogą stać się atrakcją miejskiego krajobrazu. Mogą, jeśli nie zostaną zlekceważone podczas projektowania kolejnych, potężnych biurowców wypełniających powoli każde wolne miejsce w dotychczasowej zabudowie ulic.
O konieczności harmonijnego zagospodarowywania przestrzeni mówi się coraz więcej. I nie jest to już jedynie modny temat. Coraz częściej w zespole architektów tworzących nowoczesne budynki biurowe, handlowe, o siedla apartamentowców czy domów jednorodzinnych pracują architekci krajobrazu. W czasach PRL nazywano ich projektantami terenów zielonych, co kojarzyło się zaledwie z trawnikiem pośrodku skrzyżowania. Dziś, kiedy wracają dobre czasy parków i ogrodów, znów są architektami krajobrazu. Projektują zarówno przestrzeń wielkości kilkuset metrów, jak i kilkuset hektarów.
Przy projektowaniu warszawskiego Centrum Giełdowego, nowoczesnego budynku, który ma graniczyć z zabytkowym parkiem, u czestniczył architekt krajobrazu Maciej Świątkowski, jednocześnie plastyk, historyk sztuki, konserwator zabytków i botanik, a nawet socjolog wjednej osobie....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta