Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Karty prawie rozdane

23 lutego 1999 | Raporty | NA

PAPIERNICZY HANDEL

Sklepiki, hurtownie, supermarkety i dostawy pod drzwi

Karty prawie rozdane

Ze sprzedaży wyrobów przemysłu papierniczego żyje kilkadziesiąt tysięcy detalistów i kilka tysięcy hurtowników. Handel wciąż jest bardzo rozdrobniony, ale grupa głównych graczy już się właściwie sformowała.

W 1997 r. sprzedażą wyrobów papierniczych zajmowało się w Polsce ponad 24,5 tys. sklepów i księgarń. Liczbę placówek wyspecjalizowanych w detalicznym handlu artykułami papierniczymi i sprzętem biurowym (w tym komputerami) GUS ocenia na 16,9 tys. Liczba hurtowników natomiast w 1997 r. przekroczyła 2,5 tys. (tu GUS uwzględnił też hurtową sprzedaż czasopism, wyrobów skórzanych gier i zabawek).

Wśród hurtowników większość stanowią niewielkie firmy, które same zaopatrują się w większych hurtowniach. Na drugim biegunie są wielcy dystrybutorzy, którzy współpracują bezpośrednio z producentami krajowymi i samodzielnie prowadzą import. Po 1989 r. skończyła się dominacja Centrali Handlu Zagranicznego Paged, monopolisty w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1629

Spis treści
Zamów abonament