Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuka tykania

04 marca 1999 | Magazyn | JS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Zegary przyszłości

Sztuka tykania

"Spin" - Przemysław Godycki, Wojciech Gwizdak, Mikołaj Machulik

Zegary. Znaki czasu. Wybijają rytm naszych dni. Coraz dokładniej. Obecne są w każdej chwili naszego życia. Nikt nie zliczył wielości ich form i kształtów.

Czy można jeszcze wymyślić jakiś nowy czasomierz, który zadziwi i zachwyci? Takiego zadania podjęli się uczestnicy III Biennale Sztuki Projektowania. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na wystawie prac laureatów i finalistów tego ogólnopolskiego konkursu wzornictwa przemysłowego, otwieranej jutro w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie.

"Cyklop" - Michał Marusik, Maciej Pierzchalski, Jacek Wilk

Główni organizatorzy biennale - Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - konsekwentnie wybierają na temat konkursu jeden przedmiot, powszechnie używany na co dzień, wytwarzany seryjnie. Pierwsze biennale, w 1994 roku, poświęcono krzesłu, drugie - lampie. Sukces tych dwóch konkursów, które przyniosły sporo ciekawych rozwiązań, a także ogromne zainteresowanie wystawami pokonkursowymi, zachęciły i tym razem do skupienia uwagi artystów projektantów na jednym przedmiocie użytkowym - na zegarze. Temat jest tym bardziej na miejscu, że rozważania o upływie czasu, przeszłości i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1637

Spis treści
Zamów abonament