Kredyt wirtualnego zaufania
ORGANIZACJE SIECIOWE
Tam, gdzie mój modem, tam moje miejsce pracy
Kredyt wirtualnego zaufania
Organizacje wirtualne, zwane także sieciowymi, cieszą się mniejszym zaufaniem niż organizacje tradycyjne. Niemal wszyscy uczestnicy przeprowadzonych na ten temat badań uważają, że te pierwsze są mniej wiarygodne. Potencjalni klienci takich organizacji obawialiby się o jakość świadczonych przez nie usług lub dostarczanych towarów. Sądzą także, że mogliby mieć sporo problemów z ewentualnymi reklamacjami, gdyż są zdania, że mają do czynienia z czymś ulotnym, nietrwałym, istniejącym niejako poza rzeczywistością.
I w pewnym sensie mają rację. Organizacje wirtualne są nowym zjawiskiem i nawet ich precyzyjne zdefiniowanie napotyka trudności. Według prof. Jerzego Kisielnickiego z Uniwersytetu Warszawskiego, organizacja wirtualna składa się z organizacji tradycyjnych współdziałających ze sobą na zasadach dobrowolności, bez umów formalnych. Łączy je wspólny cel, często krótkoterminowy, a także to, że z reguły posługują się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi. Innymi słowy: tam, gdzie mój modem, tam moje miejsce pracy. Powiedzenie to lapidarnie określa istotę organizacji wirtualnych.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta