Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Muzyka z pięknego ogrodu

15 czerwca 1999 | Kultura | JM

ROZMOWA

Dyrektor Stefan Sutkowski o IX Festiwalu Mozartowskim

Muzyka z pięknego ogrodu

: Pamiętam, jak przed pierwszym festiwalem, żalił się pan, iż ze wspaniałego dorobku teatralnego Mozarta publiczność zna zaledwie pięć, sześć tytułów. Dlatego właśnie Warszawska Opera Kameralna postanowiła pokazać wszystkie jego dzieła sceniczne. Czy Festiwal Mozartowski zdołał rzeczywiście spopularyzować inne opery kompozytora?

STEFAN

SUTKOWSKI

: Tak, zdecydo-

wanie tak.

Które?

Niemal wszystkie. Coraz bardziej popularny jest "Lucio Silla", wczesne utwory Mozarta, nawet skromna "Bastien i Bastienne". Na "Betula liberata" bilety w tym roku zostały wyprzedane w całości, a przecież jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział, że Mozart napisał taką operę. To jest coś zupełnie nowego, co mnie niesłychanie cieszy, bo przecież o to nam od początku chodziło. Warszawa staje się miastem wyjątkowym w skali światowej, bo znajomość dzieł Mozarta przez liczną publiczność staje się tu naprawdę niezwykła.

Festiwal odniósł sukces także i dlatego, że Warszawska Opera Kameralna to jeden z nielicznych teatrów w Polsce o ustabilizowanej pozycji, od lat nie przeżywający wstrząsów personalnych i artystycznych.

Festiwal to przede...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1723

Spis treści

Konflikt w Kosowie

Zamów abonament