Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyrk

25 czerwca 1999 | Magazyn | MR
źródło: Nieznane

Skojarzenia Michała Radgowskiego

Cyrk

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

W młodości lubiłem chodzić do cyrku - mówi S. - Ale siadałem zwykle z daleka. Z bliska pewne szczegóły wydawały się przygnębiające: zmęczone twarze akrobatek, tandetne ubranka klownów, zwierzęta jakby smutne, jakby upokorzone. Jednak w całości atmosfera była wspaniała.

Renomowane cyrki miały wielkie możliwości. Dziś również w teatrze można zobaczyć na scenie motocykle czy lokomotywę. Ale w cyrku Staniewskich przed wojną ni stąd ni zowąd zatapiano całą arenę, w wielkim jeziorze pływały lwy i tygrysy. Publika śmiała się z dowcipów, które były równie marne jak hałaśliwa, blaszana muzyka (z wyjątkiem może melodii Dunajewskiego, które grano w cyrkach powojennych). Najlepsze były cyrki z ZSRR; używam tego określenia ze względu na pewien epizodzik w redakcji, w której odbywałem praktykę. Otóż redaktor działu kulturalnego chciał zaanonsować "cyrk radziecki". W tym czasie w kraju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1732

Spis treści
Zamów abonament