Fabryka kosmonautów
Fabryka kosmonautów
Kosmonauci na podstawie badań prowadzonych w otwartej przestrzeni analizują teorie ewolucji wszechświata.
Mir rozsypuje się, ale wciąż lata. Dzięki doświadczeniom zebranym na orbicie przez Rosjan, budowana właśnie międzynarodowa stacja Alfa będzie sprawniejsza i być może stanie się "matką" platform orbitalnych XXI wieku. Im dłużej pracuje Mir, tym lepiej. Ale żeby ta bardzo już przestarzała kupa żelastwa utrzymała się na orbicie, potrzebni są ludzie, którzy umieją ją kontrolować i naprawiać nieomalże kombinerkami. Ci pierwsi za marne pieniądze zaharowują się w Centrum Kontroli Lotów Kosmicznych. Tych drugich szkoli się w legendarnym Gwiezdnym Miasteczku.
Do Centrum Kontroli Lotów Kosmicznych najłatwiej dojechać podmiejskim pociągiem. Ten środek transportu gwarantuje dodatkowe atrakcje w postaci handlarzy wykrzykujących w wagonach hymny na cześć swoich "fantastycznych" towarów. Od specjalnego płynu na porost włosów, po książki z obrazkami dla dzieci i sznur do bielizny. Jednak to nie oni są tu najciekawsi. W tym pociągu często można spotkać świetnych inżynierów, najlepszych, jakich kiedykolwiek wykształcił były Związek Radziecki. Jadą do pracy. Dzięki nim Mir jeszcze funkcjonuje. To oni analizują dane przesyłane przez kosmonautów i błyskawicznie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta