Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fuzja o dwóch końcach

19 lipca 1999 | Ekonomia | a.mac

HOLDINGI

Połączenie firm nie daje gwarancji ochrony przed światową konkurencją

Fuzja o dwóch końcach

Struktury holdingowe mają w Polsce dużą przyszłość. Przy ich tworzeniu warto jednak zadbać, aby wykorzystane zostały wszystkie możliwości, jakie daje wspólne zarządzanie kilkoma firmami. Taki jest główny wniosek z niedawnej IV Ogólnopolskiej Konferencji Holdingi '99, która o dbyła się w Szczecinie. .

Według profesor Marii Romanowskiej, kierownika katedry Zarządzania w Gospodarce Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, istnieje w Polsce około 600 firm mających strukturę holdingową, ale zaledwie 201 z nich publikuje bilanse skonsolidowane. W ocenie prof. Romanowskiej obserwowane na świecie coraz częściej połączenia i przejęcia firm oznaczają dostosowywanie się do zmian rynkowych. W naszym kraju łączenie wymusza zewnętrzna konkurencja, głównie ze strony zagranicznych inwestorów. Proces konsolidacji firm trwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1752

Spis treści
Zamów abonament