Ludwik Domański
LEKSYKON PRAWNIKOW POLSKICH
Ludwik Domański
>Rozległa praktyka adwokacka, szczególnie w dziedzinie prawa cywilnego i procesualistyki, rzadko idzie w parze z ożywioną działalnością naukową. Przykładem, jak można było uprawiać je z równym powodzeniem i jeszcze poświęcić wiele czasu działalności publicznej, jest wybitny adwokat, mec. Ludwik Domański, któremu przyszło działać właściwie w trzech epokach: podczas zaborów, w Polsce międzywojennej i po II wojnie światowej. Ludwik Domański urodził się 24 lipca 1877 r. w Warszawie. Po ukończeniu stołecznego II Gimnazjum Męskiego w 1895 r. podjął studia na Wydziale Prawa i Administracji Cesarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Po otrzymaniu dyplomu magistra praw w 1901 r. rozpoczął dwuletnią aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Warszawie i po zdanych egzaminach został mianowany pomocnikiem adwokata przysięgłego. Szlify adwokackie zdobywał w kancelariach dwóch znanych i cenionych adwokatów warszawskich: Wincentego Lemańskiego i Celsa Fabianiego.
>Po zdanym celująco w 1906 r. egzaminie adwokackim Domański otworzył w Warszawie własną kancelarię. Już podczas studiów, aplikacji i praktyki najwięcej zainteresowania poświęcał dziedzinie prawa cywilnego, studiując dostępną literaturę ibiorąc czynny udział...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta