Profesor i student

26 sierpnia 1994 | Sport | MC

Kolarskie szosowe mistrzostwa świata

Pierwszym kolarskim mistrzem świata w rywalizacji open został Brytyjczyk Chris Boardman, który wygrał w czwartek w Katanii czterdziestodwukilometrową jazdę indywidualną na czas. To drugi złoty medal kolarza francuskiej grupy Gan. Wcześniej w torowej części mistrzostw w Palermo wygrał on wyścig na 4 tysiące metrów na dochodzenie. Przyjemność gospodarzom mistrzostw sprawił Andrea Chiurato z zawodowej grupy Mapei-Clas, zdobywając dla Włoch medal srebrny, a brąz przypadł najlepszemu z amatorów Jensowi Ullrichowi z Niemiec, mistrzowi świata sprzed roku z Oslo w wyścigu ze startu wspólnego. Nasz specjalista jazdy na czas, Zenon Jaskuła, uzyskał dziewiąty wynik. Chris Boardman wygrał ten wyścig w porywającym stylu. Doścignął na trasie jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa, Rosjanina Jewgienija Bierzina, który wystartował 3 minuty wcześniej, nad drugim na mecie uzyskał 48 sekund przewagi. Zawodowa kariera...