Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szokująca terapia

19 lutego 2000 | Media, Internet | LZ
źródło: Nieznane

REFORMA TVP

Według nieoficjalnych informacji, już teraz z 400 zatrudnionych w jednej z anten, 250 osób okazało się nieprzydatnych

Szokująca terapia

Wolny rynek ma wymusić liczenie każdego grosza. - W drugim etapie będziemy uczyć się, jak robić najlepszy program. Dziś uczymy się, jak efektywnie wydawać pieniądze - zapowiada Walter Chełstowski (z lewej prezes TVP Robert Kwiatkowski).

FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

LUIZA ZALEWSKA

To jedyny sposób na przetrwanie i zachowanie pozycji na rynku telewizyjnym - uzasadniają przyczyny rewolucji w największej polskiej stacji telewizyjnej autorzy zmian. Niektórzy porównują ich skalę do restrukturyzacji kopalń. Równie ostro jak górnicy, przeciwko reformie TVP protestują pracownicy tej stacji. - Wiele wskazuje, że to wszystko prowadzi do rozwalenia telewizji od środka - twierdzą.

Rewolucja wybuchła z początkiem nowego roku. Nikogo nie zaskoczyła - władze TVP zapowiadały ją od miesięcy. Przez prawie pół roku członkowie zespołu ds. reformy pełnili codzienne dyżury i odpowiadali na wątpliwości pracowników firmy. Uruchomiono specjalny telefon, aby każdy mógł na automatycznej sekretarce zostawić pytania na temat zmian, a odpowiedzi przeczytać w specjalnym biuletynie. Równocześnie protestować zaczęły telewizyjne związki zawodowe, zwłaszcza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1939

Spis treści
Zamów abonament