Kto narzeka, niech szuka nowej pracy
Jak reformowano BBC
Kto narzeka, niech szuka nowej pracy
Na reformę brytyjskiej telewizji publicznej jej pracownicy zareagowali strajkiem. 4 czerwca 1998 r. na 24 godziny pracę przerwali pracownicy techniczni stacji, m.in. operatorzy kamer tv, dźwiękowcy i oświetleniowcy. Przez całą dobę nie nadawano na żywo żadnych serwisów informacyjnych w obu programach telewizji BBC i w pięciu programach radiowych.
Powodem akcji protestacyjnej był kontrowersyjny plan przekształcenia studiów i ekip kamerzystów w zależne przedsiębiorstwa usługowe. Związkowcy obawiali się, że byłby to pierwszy krok do cichej prywatyzacji ekip technicznych, co zmusiłoby je do konkurowania o pracę z niezależnymi zespołami producenckimi z zewnątrz. Ostatecznie do pełnej prywatyzacji nie doszło, ale kierownictwo BBC znalazło inny sposób, by - jak mówiono - przekształcić studia w bardziej konkurencyjne ośrodki. Kontrakty pracownicze odnowiono przede wszystkim z tymi osobami, które po...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta