Kodeks dla spółek
Posłowie popierają unowocześnienie prawa cywilnego
Kodeks dla spółek
- Sejm o walce z korupcją
- O nielicznych wątpliwościach do kodeksu spółek handlowych
Najistotniejsze znaczenie - jak podkreślała minister Hanna Suchocka - ma nowy kodeks spółek handlowych, mający zastąpić pochodzący jeszcze z 1934 r., a obowiązujący we fragmentach kodeks handlowy.
FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
Z bardzo dobrym przyjęciem posłów ze wszystkich ugrupowań politycznych spotkały się przedstawione we wtorek w Sejmie rządowe projekty zmian w prawie cywilnym.
Najistotniejsze znaczenie - jak podkreślała minister Hanna Suchocka - ma nowy kodeks spółek handlowych, mający zastąpić pochodzący jeszcze z 1934 r., a obowiązujący we fragmentach kodeks handlowy. Posłowie opowiedzieli się także za przesłaniem do dalszych prac w komisjach projektu nowelizacji kodeksu cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego i prawa o notariacie. Pierwsza z tych nowelizacji dotyczy uregulowania umowy leasingu i umowy agencyjnej, druga ma umożliwić komputeryzację systemu ksiąg wieczystych i usprawnić postępowanie w tym zakresie.
Nowy kodeks spółek handlowych odchodzi od koncepcji wyodrębniania prawa handlowego i oparty jest na zasadzie jedności prawa cywilnego. Jest to tendencja panująca obecnie niemal w całej Europie.
Wraz z
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta