Jak prowadzić korespondencję w sieci
Rekomendacje i przestrogi
Jak prowadzić korespondencję w sieci
W Internecie też obowiązuje etykieta. A o błąd nietrudno, gdyż niejednokrotnie wystarczy po prostu nieuważne kliknięcie.
- Na listy kierowane pocztą elektroniczną należy odpowiadać niezwłocznie. Często nadawca oczekuje reakcji jeszcze tego samego, a najpóźniej następnego dnia. Gdy nie spodziewamy się natłoku wiadomości, warto zadbać o powiadamianie na telefon komórkowy - dzięki temu będziemy mogli szybko odpowiedzieć.
- Zazwyczaj odpowiadając na list cytujemy fragmenty tekstu nadawcy, ale tylko te, do których chcemy się ustosunkować. Zawsze odpowiadamy pod cytatem, który powinien być jasno wyróżniony, np. znakiem ">" na początku linii, choć często dba o to automatycznie program pocztowy. Nigdy nie umieszczamy w odpowiedzi całości listu, do którego się ustosunkowujemy.
- Warto pamiętać, że w Internecie wyrazy pisane drukowanymi literami oznaczają krzyk, a osoby ich nadużywające nie są mile widziane. W sieci możemy spotkać wiele rozmaitych znaczków określających uczucia, na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta