Kampania wyborcza
- Kampania wyborcza w telewizji
- Wałęsa nie zamierza się wycofać
- Kronika prezydencka MEDIA
Kampania wyborcza w telewizji
Kandydaci z niebytu i główni faworyci
Wszyscy kandydaci muszą mieć w mediach zagwarantowane równe szanse - uważa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. A szef TAI Juliusz Maliszewski dodaje: "Ludzie mają prawo do informacji". Dlatego na przykład w głównym wydaniu niedzielnych "Wiadomości" mogła pojawić się obok Andrzeja Olechowskiego czy Jarosława Kalinowskiego niejaka Krystyna Górniak z Warszawy.
Czy TVP powinna prezentować wszystkich 21 kandydatów na prezydenta? - W jakimś zakresie chyba tak. Wpływały do nas protesty od kandydatów, który skarżyli się, że nikt ich nie zna, a nikt ich nie zna, bo TVP o nich nie informuje - odpowiada szef KRRiTV Juliusz Braun.
Kilka dni temu na dyskryminację poskarżył się niezależny kandydat na prezydenta Marian Antosz z Lublina. Zdaniem jego pełnomocnika wobec Antosza mają miejsce "niedopuszczalne fakty dyskryminacji ze strony kierownictwa i realizatorów programów publicystycznych oraz dziennikarzy w zakresie rozpowszechniania programu wyborczego, co jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa".
W połowie lipca KRRiTV wydała stanowisko, w którym zaleciła "jednakowe
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta