Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grzechy i błędy

02 lutego 2001 | Moje Pieniądze | JM

Bezpieczeństwo zbiorów

Grzechy i błędy

Internet w antykwariacie

Właściciele kolekcji, którzy zostali okradzeni, najczęściej nie potrafią jednoznacznie określić, co posiadali. Uniemożliwia to poszukiwania, utrudnia identyfikację przedmiotów, gdy zostaną odkryte złodziejskie łupy.

Policja zachęca do sporządzania dokumentacji. Cenny przedmiot powinien mieć metryczkę, składającą się z opisu (wymiary, materiał, sygnatura) oraz kolorowej fotografii. Policja ostrzega, żeby dokumentacji nie przechowywać wraz z kolekcją. Zdarzało się bowiem, że złodzieje wynieśli cenne zabytkowe przedmioty i starannie wykonany katalog. Dokumentacja powinna być przygotowana co najmniej w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich warto powierzyć zaufanej osobie, która mieszka gdzie indziej. Oczywiście w takiej dokumentacji nie wpisujemy własnego adresu.

Fotografujemy nie tylko pojedyncze przedmioty, ale także całe zespoły, np. wiszące na ścianie obrazy lub figurki z porcelany zdobiące kredens. Ułatwia to egzekucję odszkodowania od ubezpieczyciela mieszkania. Dokumentacja może się przydać, gdy decydujemy się na sprzedaż. Wówczas nie musimy nosić ze sobą cennych przedmiotów, fotografia ułatwi nam złożenie oferty w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2229

Spis treści

Ubezpieczenia

Fotoreportaż

Zamów abonament