Po prostu się należy
Po prostu się należy
Poszkodowany może się starać o rentę: na zwiększone potrzeby, uzupełniającą, alimentacyjną, tymczasową. Mówią o tym paragrafy 444 i 446 kodeksu cywilnego. Firmy ubezpieczeniowe niechętnie jednak przyznają renty, bo płacą je przez kilka lat.
Często poszkodowany po wyjściu ze szpitala musi jeździć do sanatorium, stosować odpowiednią dietę, poddawać się specjalistycznym zabiegom. Może jednak dalej pracować i nie utracił w wyniku wypadku możliwości uzyskiwania dochodów. Towarzystwo może w takim przypadku wypłacić rentę na zwiększone potrzeby. Jak duże ma być przyznane świadczenie, określa zwykle powołana przez ubezpieczyciela komisja lekarska. Sprawdza, ile kosztują poszkodowanego leki, ile potrzebuje na rehabilitację, ile płaci osobie, która się nim opiekuje itd. Renta na zwiększone potrzeby jest przyznawana, zależnie od określenia czasu występowania zwiększonych potrzeb, na stałe lub na jakiś czas.
Oczywiście, jeżeli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta