Idea na serio
Idea na serio
Zdobysław Milewski założył się w 1991 roku z kumplem, że Rokita w 10 lat zostanie premierem. - Zostało parę tygodni, chyba przegram - rozważa w Ambasadzie RP w Atenach Milewski - pisze KRZYSZTOF LESKI.
W stanie wojennym początkowo uniknął internowania. Opowiada, że mama przyodziała go w suknię oraz perukę i wyprowadziła z obstawionej przez ubeków kamienicy
Jan Maria Rokita jest, jak na polityka, młody. Ledwo przekroczył czterdziestkę. Ale jego polityczna biografia jest bogatsza niż niejednego sławnego polityka na emeryturze.
Niezmiennie twierdzi, że wyznaje prawicowe wartości. Ale lista partii, organizacji, środowisk, z którymi się identyfikował, jest długa: 1980 rok - Niezależne Zrzeszenie Studentów, 1982 - solidarnościowe podziemie, 1985 - Ruch Wolność i Pokój, 1988 - Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie, 1990 - Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna, 1991 - Unia Demokratyczna, 1994 - Unia Wolności, 1995 - Inicjatywa Trzy Czwarte, 1997 - Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe i AWS. W marcu 2001 roku podpisał deklarację o współpracy z Platformą Obywatelską.
POCZĄTEK NA GRODZKIEJ
Wszyscy późniejsi znajomi zdają się wierzyć, że Rokita politykiem musiał być już w szkole. - Pewnie chciałem, ale nie byłem - mówi. - Namiętnie słuchałem Wolnej Europy, czytałem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta