Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Audytor w urzędzie

04 czerwca 2001 | Prawo | ŻS

Pierwsze czytanie Finanse publiczne

Audytor w urzędzie

Audytor będzie zatrudniony w urzędzie, ale ma korzystać ze szczególnej ochrony stosunku pracy. Główny inspektor audytu wewnętrznego stanie na czele komórki wyodrębnionej w strukturze Ministerstwa Finansów.

Podczas najbliższego posiedzenia Sejm rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie czterech ustaw: o finansach publicznych, o organizacji i trybie pracy Rady Ministrów oraz o zakresie działania ministrów, o działach administracji rządowej oraz ustawy o służbie cywilnej. Innowacje wprowadza on przede wszystkim do tej pierwszej i zmierza do jednolitego uregulowania funkcjonowania kontroli w jednostkach gospodarujących publicznym groszem. Ma ona obejmować zarówno gromadzenie i dysponowanie środkami publicznymi, jak i gospodarowanie mieniem. U jego podstaw - napisano w uzasadnieniu projektu - legła całkowicie nowa filozofia ich przeprowadzania.

Główny księgowy odmówi

Nowe przepisy mają określić, że za całość gospodarki finansowej (w tym kontrolę finansową) odpowiadać będzie kierownik jednostki. Od tej zasady przewidziano jednak kilka wyjątków. Np. w urzędach, w których zgodnie z przepisami o służbie cywilnej jest dyrektor generalny, zadania te zostaną powierzone właśnie jemu. Możliwe jest też powierzenie przez kierownika jednostki jednemu z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2332

Spis treści
Zamów abonament