Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Recenzenci Rzeczpospolitej oceniają

12 września 2001 | Kultura | DK

RECENZENCI "RZECZPOSPOLITEJ" OCENIAJĄ

  • Inferno
  • Bellissima
  • blok.pl
  • Reich
  • Świąteczna przygoda
  • Córa marnotrawna
  • Że życie ma sens "Inferno" Macieja Pieprzycy

    Bez taryfy ulgowej

    Opowieść o trzech dziewczynach z maturalnej klasy. O ich marzeniach, traconych złudzeniach, o braku autorytetów, pozytywnych wartości i rodzącej się w tym zagubieniu agresji.

    "Inferno" jest filmem ważnym i znakomicie zrobionym. Debiutant Maciej Pieprzyca nie pozwala sobie na taryfę ulgową - tak prowadzi narrację w kilku planach czasowych, że widz ani przez chwilę się nie gubi. Atakuje ostrymi obrazami, nowoczesnymi, lecz nieudziwnionymi zdjęciami Marka Trzaskowskiego, znakomitym montażem. Potrafi poprowadzić aktorów: wydobywa półcienie i subtelności z gry trzech młodych aktorek - Moniki Kwiatkowskiej, Barbary Kurzaj oraz Katarzyny Bujakiewicz.

    Barbara Hollender

    "Bellissima" Artura Urbańskiego

    Pełny profesjonalizm

    "Bellissima" to pełna życiowych obserwacji historia matki i córki.

    Punktem wyjścia jest

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2416

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament