Reformy, ale bez rewolucji antyrynkowej
Reformy, ale bez rewolucji antyrynkowej
Analitycy, ekonomiści i przedsiębiorcy nie spodziewają się, by niedzielne wybory spowodowały większe zmiany w gospodarce. Zdania na temat tego, jaki wpływ będzie miała na nią polityka nowego rządu, są podzielone. Od zwycięzcy wyborów, koalicji SLD-UP, oczekują sprawnego utworzenia nowego rządu, pragmatyzmu w polityce gospodarczej i reformy finansów publicznych.
Pierwszą powyborczą sesję warszawska Giełda Papierów Wartościowych zakończyła spadkami indeksów i cen dużej części akcji. Analitycy uważają jednak, że jest to głównie "zasługa" międzynarodowej sytuacji, a zwłaszcza niebezpieczeństwa wybuchu wojny w Azji Środkowej. Ich zdaniem, wyborcze zwycięstwo SLD-UP zostało już dawno zdyskontowane przez giełdę i rynek walutowy.
- Rynek miał dużo czasu, aby przygotować się do wyników tych wyborów - twierdzi Marek Świętoń, analityk ING BSK Asset Management. Według Świętonia, kluczową sprawą dla rynków finansowych i kapitałowych jest to, jak szybko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta