Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagraniczne interesy Terravity

03 grudnia 2001 | Ekonomia | LO
źródło: Nieznane

Prezesowi poznańskiej spółki wydawało się, że wystarczająco zabezpieczył joint venture na Białorusi, ale nie przewidział nieuczciwości wspólnika

Zagraniczne interesy Terravity

- Większość firm przychodzi do nas dopiero wtedy, gdy ma poważne problemy - mówi Stanisław Pohoryło, radca handlowy Ambasady Polskiej w Mińsku. I radzi, żeby jeszcze przed założeniem wspólnej firmy korzystać ze sprawdzonych wywiadowni i biur prawnych.

LIDIA OKTABA

Andrzej Cichowski miał wiele firm i wielu wspólników. Zawsze wychodził na swoje. Przedsiębiorstwo Terravita, zajmujące się produkcją słodyczy i dodatków do wyrobów spożywczych budował od podstaw: firma rosła, zaczęła działać w całym kraju, a nadzwyczaj rentowny eksport na początku lat 90. przynosił prawie 30 proc. wpływów ze sprzedaży.

Poznańską firmę upatrzyli sobie szczególnie hurtownicy rosyjscy, a potem z krajów WNP: słodycze odpowiadały gustom ich klientów, podobnie jak ceny. Cichowski był ostrożny: towar wydawał dopiero wtedy, gdy na jego koncie pojawiły się pieniądze. Uważa, że właśnie dzięki swojej przezorności nie poniósł znaczących strat podczas rosyjskiego kryzysu w 1998 r.

Przez firmy Cichowskiego przewijały się dziesiątki osób, które uczyły się biznesu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2485

Spis treści
Zamów abonament