Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników

18 lutego 2002 | Prawo | DP

Rzeczpospolita Czytelników

  • Najem mieszkań
  • Urlop bezpłatny a zwolnienia grupowe
  • Ulgowe przejazdy Najem mieszkań

    Mam trzy mieszkania, dwa wynajmuję. Niedawno wyprowadzili się z nich lokatorzy i teraz stoją puste. Boję się je wynająć, ponieważ ustawa o ochronie praw lokatorów narzuca warunki nie do przyjęcia. Podobno jednak można wypowiedzieć umowę in blanco lub zamiast ustawy stosować kodeks cywilny. Czy to prawda?

    Mec. Wiktor E. Łyszczak:

    Czytelniczka, jak inni właściciele okazjonalnie wynajmujący mieszkanie, muszą stosować się do ustawy z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów (Dz. U. nr 71, poz. 733 z późn. zm.). Przepisy kodeksu cywilnego stosuje się tylko wtedy, gdy ustawa nie porusza jakiejś kwestii związanej z najmem. Jednak to ona reguluje umowę najmu okazjonalnego. Podejrzewam, że za warunki nie do przyjęcia czytelniczka uważa to, że umowę najmu mieszkania można zawrzeć na minimum trzy lata. Ustawa przewiduje możliwość wypowiedzenia umowy najmu lub rozwiązania jej w inny sposób po tym okresie (gdy była zawarta np. na czas nauki lub pracy), jest to jednak

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2548

Spis treści

Regiony Polski - Kujawsko-Pomorskie

Zamów abonament