Podzielić się pracą czy płacą?
Podzielić się pracą czy płacą?
Bezrobocie osiągnęło w Polsce dramatyczne rozmiary. Ponad 18 procent Polaków nie ma pracy. Tak źle nie było od przełomu w 1989 r. Co zrobić, by przełamać impas? Które elementy programu przedstawianego przez rząd mogą przynieść efekty? Czy to już pełna wizja, czy tylko pojedyncze działania? Z czego powinien się składać polski program walki z bezrobociem?
Do udziału w dyskusji okrągłego stołu "Rzeczpospolitej" na ten temat zaprosiliśmy: ministra pracy profesora Jerzego Hausnera; profesora Marka Górę, współautora reformy emerytalnej, specjalistę od rynku pracy; Michała Boniego, ministra pracy w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego i szefa doradców ministra pracy w rządzie Jerzego Buzka; Ewę Lewicką, pełnomocnika ds. reformy emerytalnej w rządzie Jerzego Buzka; profesor KUL Zytę Gilowską, posłankę PO; Ryszarda Łepika, wiceprzewodniczącego OPZZ; Jeremiego Mordasewicza, eksperta Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych, oraz Krzysztofa Rybińskiego, głównego ekonomistę Banku Zachodniego WBK. Redakcję reprezentowali Ewa Kluczkowska i Krzysztof Bień.
Profesor Jerzy Hausner, minister pracy
Trzeba zrozumieć, że miejsc pracy nie tworzy rząd. Tworzą je przedsiębiorcy, pracodawcy. Dlatego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta