Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez buntu

17 maja 2002 | TeleRzeczpospolita | BH
źródło: Nieznane

Zbliżenie ROZMOWA BARBARY HOLLENDER Z DAVIDEM FINCHEREM

Bez buntu

FOT. (C) FREE

Reżyser, urodził się w 1963 roku w Kolorado. W 1986 roku założył firmę Propaganda Film, w której produkował wideoklipy i reklamy telewizyjne. Współpracował z zespołami The Rolling Stones i Aerosmith, z Madonną, Steve'em Winwoodem, Danem Henleyem. Wśród jego klientów były firmy Nike, Chanel, Levi's, Coca-Cola i Budweiser. W filmie fabularnym zadebiutował "Obcym 3". Jego następne filmy "Siedem", "Gra" oraz "Podziemny krąg" też stały się przebojami. Teraz na polskie ekrany wchodzi jego ostatni obraz - "Azyl".

Rz.: Powiedział pan kiedyś, że nie interesuje pana czysta rozrywka, że w filmie musi być coś więcej, co zostanie w widzu po wyjściu z kina.

Rzeczywiście, czysta zabawa mnie nie pociąga. Chciałbym inaczej przykuwać uwagę widza. Podobają mi się filmy takie, jak "Chinatown". Lubię, jak reżyser mnie zaskakuje, lubię czuć, że jest nieprzewidywalny i że na ekranie w każdej chwili wszystko może się zdarzyć.

Rz.: Pan zwykle widzów straszył. I w "Azylu" straszy pan dalej. Ostatnio jednak ludzie stracili poczucie bezpieczeństwa. Tragedia World Trade Center, masakry w szkołach, coraz częstsze akty agresji w codziennym życiu. Czy nawet w kinie nie można dać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2621

Spis treści
Zamów abonament