Wybielone długi
Prudnicki Frotex pokazał, że można
Wybielone długi
Trzy lata temu Zakłady Przemysłu Bawełnianego Frotex z Prudnika wpadły, podobnie jak zdecydowana większość dużych zakładów z branży, w kłopoty finansowe. W ubiegłym roku miały już dodatni wynik finansowy. W porównaniu z rokiem poprzednim o 40 proc. zwiększyły produkcję, o kilkanaście -- eksport. Szefowie firmy zapowiadają dalszy wzrost wyników finansowych.
Kierownictwo i pracownicy fabryki uważają, że Frotex wyszedł już z dołka finansowego -- w ciągu ostatnich dwóch lat umocnił swoją pozycję na krajowych i zagranicznych rynkach, pozyskał pewnych kontrahentów, napływają stale nowi. -- Bez inwestycji i zaciśnięcia pasa byłoby to absolutnie niemożliwe -- twierdzą przedstawiciele fabryki. Mimo rosnących od 1991 r. kłopotów z płynnością finansową, dyrekcja firmy cały czas inwestowała w nowoczesne maszyny, które umożliwiły produkcję nowego, zbywalnego produktu. W tym czasie na modernizację zakładu wydano grubo ponad 10 mln zł (100 mld starych zł) . Tyle bowiem kosztowało uruchomienie nowej linii do produkcji jednobarwnych ręczników, doposażenie tkalni, do której mimo zwolnień przyjęto dodatkowo 60 nowych pracowników i rozpoczęcie w 1993 r. budowy oczyszczalni ścieków. W 1995 r. zarząd spółki na modernizację przędzalni i tkalnię zamierza przeznaczyć dalsze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta