Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liderzy prawicy

05 stycznia 1995 | Kraj | MD

Prezes powinien być chętny do kompromisu, pracowity i wierzyć w ludzi

Liderzy prawicy

Janusz Korwin-Mikke jest uwielbiany za to, że potrafi swoich kolegów partyjnych natchnąć optymizmem. Romualda Szeremietiewa szanują za jego wiarę w ludzi. Jarosław Kaczyński przywództwo w partii zawdzięcza odwadze i racjonalności działania, zaś Jan Parys pracowitości. Aleksander Hall i Paweł Łączkowski cenieni są za zdolności koncyliacyjne -- twierdzą ich koledzy z prawicy.

Prawej stronie sceny politycznej trudno jest się zjednoczyć m. in. dlatego, że jest tam zbyt wielu samodzielnie działających liderów, za dużo indywidualności -- taki pogląd wyrażają liczni obserwatorzy sceny politycznej. -- Prawicowcy są rzeczywiście na ogół z natury indywidualistami -- potwierdza częściowo tę opinię Lech Jęczmyk z RdR. Podkreśla jednak, że każdy z liderów prawicowych, aby stać się szefem swojego ugrupowania musiał wykazać się także innymi, prócz indywidualizmu, pozytywnymi cechami.

Wszyscy z Korwina

Pytani o pozytywne cechy prezesów swoich partii politycy na ogół wymieniają długą listę. -- My wszyscy z niego -- mówi Stanisław Michalkiewicz o Januszu Korwin-Mikkem -- to on wraz ze Stefanem Kisielewskim i Mirosławem Dzielskim rozpoczynali w Polsce ferment liberalny. Sekretarz ds. politycznych Unii Polityki Realnej nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 367

Spis treści
Zamów abonament