Liderzy prawicy
Prezes powinien być chętny do kompromisu, pracowity i wierzyć w ludzi
Liderzy prawicy
Janusz Korwin-Mikke jest uwielbiany za to, że potrafi swoich kolegów partyjnych natchnąć optymizmem. Romualda Szeremietiewa szanują za jego wiarę w ludzi. Jarosław Kaczyński przywództwo w partii zawdzięcza odwadze i racjonalności działania, zaś Jan Parys pracowitości. Aleksander Hall i Paweł Łączkowski cenieni są za zdolności koncyliacyjne -- twierdzą ich koledzy z prawicy.
Prawej stronie sceny politycznej trudno jest się zjednoczyć m. in. dlatego, że jest tam zbyt wielu samodzielnie działających liderów, za dużo indywidualności -- taki pogląd wyrażają liczni obserwatorzy sceny politycznej. -- Prawicowcy są rzeczywiście na ogół z natury indywidualistami -- potwierdza częściowo tę opinię Lech Jęczmyk z RdR. Podkreśla jednak, że każdy z liderów prawicowych, aby stać się szefem swojego ugrupowania musiał wykazać się także innymi, prócz indywidualizmu, pozytywnymi cechami.
Wszyscy z Korwina
Pytani o pozytywne cechy prezesów swoich partii politycy na ogół wymieniają długą listę. -- My wszyscy z niego -- mówi Stanisław Michalkiewicz o Januszu Korwin-Mikkem -- to on wraz ze Stefanem Kisielewskim i Mirosławem Dzielskim rozpoczynali w Polsce ferment liberalny. Sekretarz ds. politycznych Unii Polityki Realnej nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta