Młode pokolenie nauczycieli
Konkurs na pamiętniki
Młode pokolenie nauczycieli
Anna Paciorek
Stosujący oceny na co dzień sami nauczyciele niechętnie zgadzają się na to, by ktoś oceniał ich pracę. Świadczy o tym chociażby ostatni spór między związkami zawodowymi a kierownictwem MEN na temat zmian w Karcie Nauczyciela. Ministerstwo chciało wprowadzić obowiązkowe oceny pracy nauczyciela co kilka lat, związki godzą się tylko na ocenę po wstępnym okresie zatrudnienia, dzięki której nauczyciel uzyskuje mianowanie, po czym zwolnić jest go niezwykle trudno.
Nauczyciele są też bardzo uczuleni na krytykę. Przyzwyczajeni do tego, że w klasie oni zawsze mają rację, z trudem przyjmują jakiekolwiek uwagi i zastrzeżenia. Tym ciekawsza wydaje się ocena dokonana ze środka, przy czym oceniający stanowią dość jednorodną grupą. Są to nauczyciele młodzi (do 35 lat) , aktywni, twórczy; tacy, którzy chcieli wziąć udział w ogólnopolskim konkursie "Młode pokolenie nauczycieli" ogłoszonym przez Instytut Pedagogiki WSP w Kielcach, Towarzystwo Pamiętnikarstwa oraz Zakład Filozofii i Socjologii UW. Plon tego konkursu został opublikowany w książce "Moja twarz jest niepowtarzalna" (wybór i opracowanie dr Wanda Dróżka i prof. Bronisław Gołębiowski wyd. "Jedność" Kielce) .
Wstęp wolny także dla Irokeza
Jacy są ci...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta