Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do spółki z handlarzem bronią

03 grudnia 2002 | Publicystyka, Opinie | BK
źródło: Nieznane

Lokalne władze i politycy chcą pod Lublinem wybudować lotnisko. Czy wybrali właściwego partnera do tej inwestycji?

Do spółki z handlarzem bronią

"Zajmowałem się wieloma rzeczami" - mówi o sobie Andrzej Izdebski. "Rz" ustaliła, że od ponad 10 lat na wielką skalę nielegalnie handluje bronią

FOT. ARCHIWUM

Biznesmen zamieszany w nielegalny handel bronią i dostarczanie jej terrorystom jest udziałowcem konsorcjum, które zamierza wybudować pod Lublinem regionalne lotnisko. W przedsięwzięcie zainwestowały pieniądze miejscowe samorządy i firmy państwowe.

Andrzej Izdebski, bo o nim mowa, przedstawia się jako twórca i współudziałowiec konsorcjum Port Lotniczy Lublin SA, które zamierza wybudować lotnisko w Świdniku.

Dziś nikt już nie pamięta, kto wpadł na pomysł budowy lotniska. List intencyjny podpisali w 1997 roku wojewoda, samorządy Lublina i Świdnika, WSK PZL Świdnik i spółka E&K, zajmująca się przewozami lotniczymi oraz produkcją metalowych świeczników. Wkrótce powstało konsorcjum, które przygotowuje inwestycję i szuka inwestora, który wyłoży pieniądze. Oprócz firmy należącej do Izdebskiego, E&K, jego udziałowcami są m.in. samorządy Lublina i Świdnika, a także państwowy FS Holding i bank Pekao SA.

Samorządy i firmy państwowe zainwestowały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2789

Spis treści
Zamów abonament