Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Twórcy klonów z Roslin Institute

18 lutego 2003 | Nauka i Technika | AW
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Stworzenie ludzi modyfikowanych genetycznie to ze względu na prawo i etykę jeszcze sprawa przyszłości. Także ze względu na niedoskonałość metody - podkreśla profesor Ian Wilmut.

Twórcy klonów z Roslin Institute

Nie wydaje mi się, by było miło być klonem - ostrożnie stwierdza profesor Wilmut (na zdjęciu z nieżyjącą już owcą Dolly)

Pierwszy w świecie ssak sklonowany z komórek dorosłego osobnika - owca Dolly - został w piątek uśpiony przez tych samych specjalistów z Roslin Institute, którzy pięć lat temu dokonali epokowego eksperymentu. Powodem była szybko postępująca choroba płuc zwierzęcia. Jakie są przyczyny śmierci owcy? Naukowcy z Roslin Institute nie potrafią jeszcze odpowiedzieć na to pytanie.

Już to, że masoni wybudowali tu jedną ze swych najważniejszych kaplic, wyróżniło Roslin. Przyjeżdżają do dziś w poszukiwaniu znaku, a to, co jest ukryte w katakumbach, pozostaje niewyjaśnione. Teraz Roslin przeżywa rewolucję. I to inną niż wszystkie inne - biotechnologiczną.

- Czy wierzy pan w ogłoszone przez raelian narodziny sklonowanych dzieci?

- Nie, wydaje mi się to wysoce nieprawdopodobne. Technologia klonowania jest jeszcze bardzo niedoskonała. Właściwie nie wiemy, co takiego dzieje się z komórką podczas klonowania. To tajemnica, którą chcemy poznać - wyjaśnia profesor Ian Wilmut,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2852

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament