Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomysł na dwa światy

03 marca 2003 | Nasza Europa | RH

IM SIĘ POWIODŁO Mają poczucie, że dostali pieniądze, bo napisali dobry projekt, i że tu nie odgrywają roli żadne koneksje

Pomysł na dwa światy

ROBERT HORBACZEWSKI

Byli pierwszą placówką kulturalną na Lubelszczyznie, której pomysł zaakceptowała Komisja Europejska i przyznała tak bardzo potrzebne 10 tys. euro.

Tomasz Pietrasiewicz, szef Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie wciąż powtarza współpracownikom: - Najważniejszy jest atrakcyjny pomysł, pieniądze gdzieś się znajdą.

Pomysłów ani Pietrasiewiczowi, ani jego współpracownikom nie brakuje. We wrześniu 2001 r. za ich sprawą w całym mieście odezwały się dzwony wszystkich kościołów. Od trzech lat, w rocznicę likwidacji żydowskiego getta, razem z uczniami lubelskich szkół, wysyłają symboliczne listy adresowane do nieżyjących mieszkańców nieistniejącej żydowskiej dzielnicy. Stworzyli makietę dawnego Starego Miasta, organizują wystawy, sesje, sympozja, spotkania artystów i środowisk twórczych z różnych krajów Europy. Od kilku lat tworzą Wielką Księgę Miasta, w której gromadzą fotografie i nagrania wspomnień przedwojennych mieszkańców. Jak na teatr przystało, reżyserują spektakle, tyle tylko że w ich wydaniu sceną jest przestrzeń miasta. Tworzą wortal internetowy o dawnej Lubelszczyźnie i prowadzą autorskie programy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2863

Spis treści
Zamów abonament