Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Surowce; Finanse; Giełdy

25 kwietnia 2003 | Ekonomia | DE

  • Finanse: Historyczne poziomy
  • Surowce: SARS już szkodzi miedzi
  • Giełdy: Spadek ze szczytów
FINANSE

Historyczne poziomy

Kurs dolara i euro na fixingu NBP

Obniżenie stóp procentowych o 25 punktów bazowych spowodowało zamieszanie na rynku obligacji. Rentowność papierów dłużnych spadła od 4 do 11 punktów bazowych. Na rynku walutowym nadal panuje spokój. Złoty nieznacznie się osłabił wobec euro i dolara.

Jeszcze w środę nic nie zapowiadało, że rentowność obligacji tak spadnie, a ceny wzrosną. Mimo że analitycy mieli różne zdania na temat decyzji Rady Polityki Pieniężnej, to już wczoraj rano handlowano obligacjami, których ceny uwzględniały obniżkę stóp procentowych. Ogłoszenie decyzji Rady nie powinno więc już spowodować większych zmian. Stało się jednak inaczej. Ceny obligacji wczesnym popołudniem ostro poszły w górę. Obroty, głównie za sprawą polskich banków, były bardzo wysokie. Tak, że na koniec dnia rentowność 2-latek wynosiła 5,06 proc. (spadek o 11 punktów bazowych), 5-latek 5,08 proc. (spadek o 7 punktów bazowych), a 10-latek - 5,17 proc. (zmiana w dół o 4 punkty bazowe). Wszystko wskazuje na to, że po kolejnej obniżce stóp - analitycy spodziewają się jej w maju lub w czerwcu, a najwięksi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2908

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament