Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla kogo pola

21 lipca 2003 | Nieruchomości, budownictwo | NB

ODPOWIADAMY NA PYTANIA CZYTELNIKÓW

Dla kogo pola

16 lipca weszła w życie ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. Nowe przepisy wywołują wiele wątpliwości. Dostajemy listy, w których czytelnicy pytają o szczegółowe rozwiązania. O odpowiedzi poprosiliśmy dr Krystynę Krzekotowską, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa.

Czy po wejściu w życie ustawy będzie istniała możliwość kupna ziemi rolniczej (kilkunastu hektarów) przez osobę, która nie ma zamiaru jej uprawiać (bo traktuje ją jako lokatę kapitału) i niezameldowaną w gminie, w której ziemia jest położona?

Tak, taka możliwość nadal istnieje, ale pod warunkiem, że Agencja Nieruchomości Rolnych nie skorzysta z przysługującego jej w takim przypadku prawa pierwokupu.

Czy rygorom ustawy będzie podlegać wiejska nieruchomość o powierzchni 70 arów, składająca się z budynku mieszkalnego oraz sadu, która została nabyta w drodze spadku od osoby nieprowadzącej gospodarstwa rolnego. Obecny właściciel...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2979

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament