Statystycznie dobrze poinformowani
- 10 NAJCHĘTNIEJ SŁUCHANYCH ROZGŁOŚNI W MIASTACH
RENATA WRÓBEL
Krakowski radny, który kiedyś pod wpływem alkoholu "obsikał swoje miejsce pracy", a teraz "narąbany jak stare drzewko" (cytaty: Radio Olsztyn) wjechał w ogrodzenie; wrocławski lekarz pijany na dyżurze, próbujący - bez sukcesu - reanimować pacjenta; zwłoki bliźniąt i ich ojca znalezione pod Legionowem; wystawa plastyczna zamknięta po interwencji białostockiej radnej; zbiegły z jednostki wojskowej w Oświęcimiu uzbrojony magazynier zatrzymany przez antyterrorystów; poszukiwacze złomu być może zasypani pod gruzami starej fabryki w Wałbrzychu. Tego rodzaju lokalne informacje trafiają do serwisów radiowych nie tylko w regionie, którego dotyczą. Dowiadują się o nich także radiosłuchacze z odległych zakątków kraju, za pośrednictwem innych rozgłośni regionalnych i stacji ogólnopolskich.
W radiowych wiadomościach pojawią się warmińscy policjanci, którzy biorą łapówki, a nie będzie słowa o uczciwych. Dziennikarze powiedzą o trójmiejskim przemytniku kawioru, a nie o ludziach przekraczających granicę bez kontrabandy. Wspomną o księdzu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta