Od języka ulicy po aktorski szlif
Od języka ulicy po aktorski szlif
BŁAŻEJ TORAŃSKI
Najchętniej słuchane łódzkie stacje radiowe mają wspólną cechę: wiele muzyki, mało słów. Nadają zwłaszcza najnowsze przeboje i przeplatają je konkursami.
Od wielu lat według badań SMG/KRC prym w województwie łódzkim wiedzie działające od stycznia 1996 roku Radio Parada. Dziennikarze kilka razy próbowali dociec, na czym polega fenomen tej radiostacji, do czasu, kiedy jej właściciele, Ewa i Krzysztof Kubasiewiczowie, wytoczyli wydawcy "Gazety Wyborczej" w Łodzi proces o zniesławienie. Mimo, że świadkowie wyjaśniali, że publikacja z października 1997 roku miała "zbadać socjologiczny fenomen tej stacji", proces trwa do dzisiaj... Przed trzema laty w autoryzowanej wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" redaktor naczelny Parady Krzysztof Kubasiewicz, pytany o źródła popularności jego stacji, powiedział: "Nie boimy się podejmować trudnych tematów. O złodziejstwie lub przekrętach mówimy wprost i jesteśmy w stanie je udowodnić". Z tymi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta