Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

13 marca 1995 | Świat | PK

Informacje

Przy dyskusji nad rozszerzeniem sojuszu atlantyckiego trzeba brać pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich państw europejskich, w tym i Ukrainy. Poza tym nie można dziś budować systemu bezpieczeństwa europejskiego bez Rosji. NATO powinno porozumieć się z Rosją, wówczas i sytuacja Ukrainy będzie łatwiejsza.

Rozumiemy Polskę, niech Polska zrozumie nas

Rozmowa z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Gennadijem Udowenką

Wbrew temu, czego się spodziewano, po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich polityka zagraniczna Ukrainy nie uległa żadnym zasadnicznym zmianom. Co więcej, określany przed wyborami jako "prorosyjski" prezydent Leonid Kuczma okazał się może nawet trudniejszym partnerem do rozmów dla Rosji niż jego poprzednik Leonid Krawczuk. Podczas niedawnych rozmów w Kijowie przedstawicielom Rosji i Ukrainy udało się ostatecznie dopracować tekst traktatu oprzyjaźni i współpracy. Kilka dni temu (już po przeprowadzeniu przez "Rzeczpospolitą" wywiadu z ministrem Giennadijem Udowenką) wicepremier Rosji Oleg Soskowiec mówił jednak o utrzymujących się rozbieżnościach.

Wciąż nie wiadomo, kiedy (iczy) przyjedzie do Kijowa prezydent Rosji Borys Jelcyn. Nastroje antyrosyjskie, zwłaszcza w centrum i na zachodzie Ukrainy, nasilają się. W stolicy przygotowywane są antyjelcynowskie pikiety, a były prezydent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 427

Spis treści
Zamów abonament