Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dialog za pośrednictwem prasy

13 marca 1995 | Ekonomia | DM

Sporu Polskich Książek Telefonicznych i Telekomunikacji Polskiej ciąg dalszy

Dialog za pośrednictwem prasy

W najbliższy wtorek Urząd Antymonopolowy będzie próbował pogodzić amerykańskich udziałowców spółki Polskie Książki Telefoniczne z Telekomunikacją Polską SA.

Polskie Książki Telefoniczne powstały w lipcu 1993 r. Ich udziałowcami zostały: Telekomunikacja Polska SA, amerykańska firma wydawnicza Nynex, Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości i Andrzej Bonarski -- były właściciel zadłużonej firmy Wydawnictwo Andrzej Bonarski. Telekomunikacji Polskiej przypadł większościowy -- 26, 5-procentowy -- pakiet udziałów, pozostali udziałowcy objęli po 24, 5 proc. Zgodnie z umową, spółka PKT miała wydawać i bezpłatnie dostarczać książki telefoniczne. Dotychczas PKT dostarczyły książki telefoniczne do Warszawy, Katowic, Bielska-Białej, Trójmiasta, Gdańska i Radomia -- w sumie dwa i pół miliona egzemplarzy. W większości są to tzw. książki komercyjne -- bez numerów telefonów prywatnych abonentów.

Telekomunikacja bez prawa głosu

Ostry...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 427

Spis treści
Zamów abonament