Fundusz socjalny - jak go tworzyć, jak wypłacać świadczenia
Eksperci opowiadają na pytania
Fundusz socjalny - jak go tworzyć, jak wypłacać świadczenia
Na pytania czytelników dotyczące zakładowego funduszu świadczeń socjalnych odpowiadały Danuta Fyszemberg i Jadwiga Stefaniak, specjalistki z Departamentu Wynagrodzeń w Ministerstwie Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej.
OBJAŚNIENIA UŻYTYCH SKRÓTÓW
- ustawa - ustawa z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.)
- rozporządzenie - rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 14 marca 1994 r. w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (DzU nr 43, poz. 168 ze zm.)
Jak przyznawać pomoc
Czy jest dopuszczalne zawarcie w regulaminie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (zfśs) postanowienia o wypłatach pieniężnych w równych kwotach dla wszystkich pracowników? Czy pomoc musi być zróżnicowana?
- Zasada wszystkim po równo przeczy istocie funduszu socjalnego. Dobrze jego sens oddaje natomiast powiedzenie: według potrzeb i sytuacji materialnej. Zfśs jest wyrazem działalności socjalnej pracodawcy na rzecz personelu. Jego środki mają wspomagać w ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta