Jak pisać o procesach
Jak pisać o procesach
Na zawarte w tytule pytanie nie będę, oczywiście, próbował odpowiedzieć w sensie, jak należy pisać, aby tekst był dobry z punktu widzenia warsztatu dziennikarskiego i przyciągający uwagę czytelników.
Patrzę na to raczej od strony rzetelności przekazu, a więc, nie ma co ukrywać, znów zamierzam zgłosić parę zastrzeżeń pod adresem dziennikarzy.
Niedawno Sąd Najwyższy rozpatrzył kasację rzecznika praw obywatelskich w sprawie tzw. afery mięsnej, w środowisku prawniczym określanej potocznie jako sprawa Wawrzeckiego, od nazwiska głównego oskarżonego, skazanego w 1964 roku na karę śmierci, którą, ku zaskoczeniu zaszokowanej opinii publicznej, wykonano. Sędzia sprawozdawca obecnej sprawy kasacyjnej słusznie stwierdził, że było to także wówczas, czterdzieści lat temu, sprzeczne ze standardami naszego kręgu cywilizacyjnego. Dziennikarze wypowiedzieli tę samą myśl zwięźlej, nazywając to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta