W bolesnym świecie mężczyzn
W bolesnym świecie mężczyzn
Najnowszy film Almodovara to opowieść o ludziach, którzy "kochają inaczej"
(c) DYSTRYBUTOR
Nikt dziś nie potrafi tak pięknie opowiadać o kobietach, jak Pedro Almodovar - hiszpański mistrz kina, który nigdy nie ukrywał swojej homoseksualnej orientacji. Jednak jego najnowszy film "Złe wychowanie" rozgrywa się w hermetycznym świecie mężczyzn.
O GEJACH W KINIE
Pedro Almodovar nie jest pierwszym z wybitnych artystów kina, który przedstawił na ekranie związki męsko-męskie, niekiedy równie drastycznie.
Przed nim byli m.in. Luchino Visconti ("Zmierzch bogów", 1969, "Śmierć w Wenecji",1970 ), Federico Fellini ("Satyricon", 1969), Nagisha Oshima ("Wesołych świąt, panie Lawrence", 1982, "Tabu", 1999), Filip Bajon ("Magnat", 1986), Hector Babenco ("Pocałunek kobiety-pająka", 1987), a także twórcy, którzy na co dzień nie kryli się ze swą seksualną odmiennością. Wśród nich Pier Paolo Pasolini ("Teoremat", 1968, "Opowieści kanterberyjskie", 1974, "Salo, czyli 120 dni Sodomy", 1975), John Schlesinger...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta