Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stan przedzawałowy

27 kwietnia 1995 | Kraj | AK

Sala jest właściwie od początku tego roku wyłączona ze zwyczajnego użytku. 19 stycznia zajęli ją plantatorzy buraka cukrowego, 19 marca pracownicy zakładów mięsnych.

Stan przedzawałowy

Andrzej Kaczyński

Głodowy protest zaczęło w czwartek, dwudziestego kwietnia, trzydzieści pięć osób. Pierwszych czworo lekarze zabrali do szpitala w poniedziałek. Następnych czworo we wtorek, a wśród nich przewodniczącego Komitetu Protestacyjnego Henryka Walasa. Właśnie udzielał mi informacji, kiedy go zawołali. Udał, że nie słyszy, ale zaczął się spieszyć. -- Tylko przebadają mnie iwracam. -- Heniu, chodź do karetki -- przyszło trzech i ciupasem go zabrali.

Głodówka w zakładach mięsnych -- w Zamościu trochę pokpiwają sobie z tego zestawienia. Nawet w głodowych czasach, w epoce kartek, załoga zakładów mięsnych nie cierpiała niedostatku. To już przeszłość. Tylko w gablotach w budynku dyrekcji pysznią się jeszcze puszki szynki i konserwy, zresztą -- atrapy. Głodówka zresztą nie odbywa się w pomieszczeniach zakładowych, tylko w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego. Sala jest właściwie od początku tego roku wyłączona ze zwyczajnego użytku. 19 stycznia zajęli ją plantatorzy buraka cukrowego. Strajk okupacyjny, który 22 marca przekształcił się w głodówkę sześciu rolników, trwał 76 dni -- dopóki cukrownie nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 466

Spis treści
Zamów abonament